Avustralya eşcinsel evlilik seçimleri: Başbakan evet için çıkıyor

0
48
görünümler
Bumerang - Yazarkafe

Başbakan Malcolm Turnbull dahil olmak üzere Avustralyalı siyasi liderler, eşcinsel evlilik kampanyasını desteklemek için çıktılar.

Avustralya’nın evlilik yasasını değiştirme konusundaki bağlayıcı olmayan bir posta oyu öncesinde kampanya yürütmek üzere 20.000’den fazla kişi Sydney’de toplandı.

Bay Turnbull, New South Wales Yes kampanyasının başlatılışında bir sürpriz görüntü ve konuşma yaptı.

Muhalefet lideri Bill Shorten ana mitingde kalabalığa seslendi.

Değişen Avustralya Evlenme Yasası için gösterge desteğine bağlı olmayan oylama, 12 Eylül’den gönderilecek ve sonuç Kasım ayında bekleniyor.

  • Neden boykot olayından bahsediyorsun?
  • ‘Hayır’ oy reklamıyla eleştiri çekiyor
  • Posta incelemesi nasıl olacak?

Ankette eşcinsel evliliği yasalaşma yetkisine sahip olmayacak, ancak Avustralyalıların çoğunluğu değişikliği destekliyorsa parlamentoda oy kullanmaya neden olabilir.

Posta zindeliği, muhalifler tarafından, parlamentoda derhal çözülebilecekleri tartışmayı çözmede gereksiz bir gecikme olarak eleştirildi.

Başbakan daha önce aynı seks evliliği lehinde şahsen oy kullanacağını, ancak pazar günü yapılan sürpriz konuşmadan önce kamuya açık bir şekilde kampanya yürütmediğini söyledi.

“Kamu hayatım boyunca eşcinsel çiftlerin ayrımcılığa maruz kalmamalarını sağlamaya çalıştım ve tıbbi yardımlar, vergilendirme, emeklilik ya da istihdam bakımından hak kazanma hakları heteroseksüel çiftlere göre farklı değildir. Bu aynı haklar evliliğe uzatılmıyor mu? ”

Bay Turnbull, 23 diğer ülkenin eşcinsel evliliğini yasalaştırdığını belirtti.

“Bu ülkelerden herhangi birinde gökyüzünde düşmüş müydü? Hayatımız durdukça bildiğimiz kadarıyla var mı? Geleneksel evlilikleri bozulduğunu bildik mi? Cevap hayır” dedi.

Bu arada, Avustralya İşçi Partisi’nin lideri olan Shorten, kampanyacılara posta anketinde kazanmak için evet oyunun beklendiğini söyledi.

“Evlilik eşitliğini gerçeğe dönüştürmeden önce tırmanmak için son bir dağımız var, bugün birlikte tırmanalım” dedi.

,

Partisi, Bay Turnbull hükümeti tarafından başlatılan ve 122 milyon  $ ‘ın (75 milyon Sterlin; 97 milyon ABD Doları) maliyetini eleştiren ve bağlayıcı olmayan doğasını savunan ve nefret dolu kampanyaları hızlandıracaklarını savunarak yaptığı psibitsal oyla karşı çıktı.

Avustralya Yüksek Mahkemesi, geçen hafta eşcinsel evlilik savunucuları tarafından yapılan ankete karşı iki ayrı itirazı reddetti .

Bir Cevap Yazın