Scuderia şefi Sergio Marchionne ‘utanç verici’ Grand Prix’yi elden kaçırdı

0
57
görünümler
Bumerang - Yazarkafe

Scuderia şefi Sergio Marchionne ‘utanç verici’ Grand Prix’yi elden kaçırdı

 

SCUDERIA şefi Sergio Marchionne, İtalyan GP’sinde Mercedes’in egemenliğine şahit olma konusu ile ilgili “utanç verici” bulunduğunu ifade etti ve ekibinin ev yarışından evvelce “bir şeylerin ters gitti “ğine inanıyor.
Ferrari cumhurbaşkanı, Lewis Hamilton’ın Monza’da konforlu bir Mercedes’e öncülük etmesinden aşağı yukarı bir hafta evvelce Scuderia’nın şampiyonluğundan bahsetmiş ve Sebastian Vettel’in önünde üçüncülükle aşağı yukarı 40 saniye kala finiş yapmıştı.
Marchionne, Hamilton’un Vettel’in önünde bu sezon ilk kez sürücülerin listelenmesinde ilerlediğini gördüğü yarıştan sonra İtalya’daki Sky Sports’a verilen demeçte “Mercedes ile Ferrari arasındaki farkı görmek nerdeyse mahcuptu.
“Mercedes, Ferrari’den üstün, hiçbir şey yapamadık.”
Mercedes’in sağladığı avantaj, Ferrari’nin dünya şampiyonlarını Belçika GP’sinde yakınlaştırdıktan sonra Marchionne amacıyla özel bir sürpriz oldu ve ekledi: “Açıkçası son yedi günde bir hatalı yaptık” dedi.

 

Ferrari, Monza’daki 70. kuruluş yıldönümünü kutluyordu

ve düşük-downforce pistinin Mercedes’in paketine en çok tercih ettiği Vettel ve Kimi Raikkonen’in canlandırıcı havasına girmesi bekleniyordu.
Ancak 2010 senesinde Fernando Alonso’nun ilk Scuderia galibiyetini kazanma şansı, hayal kırıklığı yaşanan hava şartlarından sonra büyük bir vuruş aldı ve bu da ızgaranın üçüncü sırasına dizildi.
Ancak Marchionne, Mercedes’in avantajlarını derhal derhal her saniyede bir süratle genişlettiği amacıyla Ferrari’nin başlangıç ​​pozisyonunun “önemi yok” diye ısrar etti ve ileri yarışların her iki şampiyonada da kaybedilmesinden sonra çok mühim olacağını ifade etti.

“İmkânsızdı” dedi. “Bu Ferrari değil, taahhüdümüzü iki katına çıkarmalıyız.
“Bir ileri devrelerin daha elverişli bulunduğu problem değil, ama hiçbir şey ifade etmiyor. Bu adamların yüzündeki gülümsemeyi burada çıkarmak zorundayız, ben boşa çıktım. ”
Ferrari’nin geniş kapsamlı 2017 iyileştirmesine rağmen, Mercedes, şimdi, yedi yarış boyunca 62 sayı geride kaldıktan sonra dördüncü ardışık üretici unvanını mühürleme olasılığına benziyor.
Sky F1’den Martin Brundle, “Kısa vakit evvelce Mercedes’in yeni bir ismim attığını ve bir yürüyüşe başladığını hissetmekten kendinizi hiç çekemiyorsunuz” dedi.

 

Bir Cevap Yazın